Dominique Strauss-Kahn Türk olsaydı….

Eski IMF Başkanı, 2012’de  yapılacak olan Fransa Cumhurbaşkanı seçimlerinde şimdiki Cumhuriyetçi Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy’ye karşı Fransa Sosyalist Partisi’nin en ciddi adayı ve en büyük kozu olarak varsayılan ve geçtiğimiz ay New York’da tutuklanarak, sonra serbest bırakılan ve şu anda davası devam etmekte olan Dominique Strauss-Kahn Türkiye’de yaşayan şöhretli, güçlü, etkili ve yetkili bir Türk erkeği olup kaldığı oteldeki kadın temizlik görevlisini rızası olmadan sekse zorlasaydı:

. Oteldeki temizlik görevlisi ağzıyla kuş tutsa böyle saygıdeğer bir zat tarafından tecavüze uğradığına ve seks yapmaya zorlandığına polisleri inandıramazdı.
. Diyelim ki içlerinden insaflı bir polis çıktı: Onun da  “Kızım bu kadar nüfuzlu birisiyle sen uğraşamazsın, boş ver, unut, gitsin” deme ihtimali yüksek olurdu.
. Birçokları, hatta bazı öğretim üyeleri ve gazeteciler  ahlak dersi vermeye kalkıp,  koro halinde ” Tabii canım, kadın kısa etek giymişti, kolunu, bacağını, eteğini açmış, adamı tahrik etmiştir” diyebilirlerdi.
. Birdenbire rahatsızlanınca acilen hastaneye kaldırılan Sayın Yetkili ve Etkilinin “sağlık sorunları” nedeniyle evinde ifadesine başvurulurdu…

Ne diyelim: Bir başkadır benim memleketim…

 1. 2-4-2012

  Kadının istegi dışı değil, rızası ile, hatta DSK’ı tahrik ederek, bir komplonun parçası olarak, bu ilişkiye girdiğine dair epey yazı çıktı. Bunlara rağmen dava devam ediyor. Bizde de benzer bir olay var odatv davasında.
  diyeceğim o ki, DSK olmak da zor o ulkelerde, DSK kalmak da.
  Bir baskadır benim memleketim.

 2. 2-4-2012

  Yazdığım yazının moderation beklemesi ise, senden beklemediğim bir tutum.
  Blog aç, yorum bekle, ama sansür uygula. Bence senden beklenmediğim bir davranış.
  Gordugun gibi aynı şeyi iki kere tekrarlıyorum.

  • 2-15-2012

   Ne moderatöründen bahsediyorsun bilmem. Öyle birisi yok ki! Her neyse, Nasuh Mahruki ile yaptığım sohbeti bugün siteye koydum.

 3. 2-10-2012

  işte tam da benim “S-camper” da ki SUBSTITUTE eylemini uyguluyorsun Örnek=SENİN BAŞLIĞIN OLMUŞ-yani “kahramanın yerine başkasını, Türk olan birisini koy ve değerlendir”-harikasın-THAT’S IT-İŞTE BEN BU INTUITIVE profil insanlarla umutluyum-bu çoşkulu hareketlerin bulaşıcı olabilmesi için böyle aralarında haberleşmeden dahi aynı işleri hedefleyen kişilere gerek duyuyoruz…
  *counter-attack olarak başka bir dizi ile yola devam edelim mi!NOW COMES “FATMAGÜL ÜN SUÇU NE?” OR INSTEAD “DOMINIQUE’İN SUÇU NE?”

Bir Yorum Yazın